SUPERMAN, QUO VADIS (KAM KRÁČAŠ)?

21.11.2010 | Autor: | V rubrike: Aktuálne | Zdieľať:

Mnohí si kladú otázku, čo Superman zamýšľa s naším mestom? O čo mu vlastne ide? Chce byť primátorom? Chce rozkradnúť mestskú kasu? A rôzne iné úvahy padali a padajú, až sa nestíham diviť, kam až ľudská fantázia siaha.

Azda najlepšie trafila klinec po hlavičke a najbližšie bola k pravde jedna čitateľka, ktorá mi napísala toto (citujem z jej listu):

„Príjemný deň prajem, Superman, už od prvého vydania Tvojho „občasníka” som sledovala Tvoj vtipne ladený nástup do regionálnej politiky a zvedavo som tipovala, kto sa pod maskou Supermana ukrýva. S uspokojením nad vlastnou šikovnosťou ;-) som mohla skonštatovať, že môj tip bol blízko pravde – úspešný podnikateľ s vlastným názorom, pravdepodobne v športe obrúseným zmyslom pre fair play, ktorý má potrebu a možnosti realizovať sa aj mimo oblasť svojho pracovného záujmu a nebojí sa strkať nos tam, kde po ňom môže dostať – v podstate taký provokatér, ktorý rád hrá a viac ako výhra či prehra ho baví hra samotná…”

Alexandra, vyštudovaná politologička s 20 ročnou praxou na MsÚ, momentálne nezamestnaná a predstav si – napriek tomu stále „politicky naivná” :-)

Myslím, že výstižnejšie by som to nepovedal ani ja sám…

Môj príbeh Supermana sa začal písať v deň, keď pred naším rodinným domom vyrástli nové výškové paneláky. Vtedy som mal možnosť spoznať na vlastnej koži (ne)činnosť mestského úradu a zaumienil som si, že urobím všetko pre to, aby v našom meste vznikol iný vzťah medzi úradmi a občanom. Jediné, čo k tomu potrebujeme, je primátor a mestskí poslanci, ktorí sa zaujímajú o osudy svojich obyvateľov, nie o vlastné blaho.

Ak sa hovorí, že hrdinov si tvorí sám ľud, môžem túto myšlienku potvrdiť. Moje prvé noviny mali byť len mojou spoveďou a pomocnou rukou pre tých, ktorí zostali bezmocní pred ľahostajnosťou mestského aparátu podobne ako ja. To, aký ohlas vyvolali, ma v prvom momente šokovalo a v ďalšom zaviazalo k tomu, že v načatej práci treba pokračovať. Ukázalo sa totiž, že zďaleka nie som s takýmto názorom sám.

Dnes, na základe mediálneho prieskumu, môžem s hrdosťou konštatovať, že Bystrického Supermana číta každý štvrtý Banskobystričan a stal sa akousi „bibliou” pre slušných ľudí. Návštevníci internetu už vedia, aké je pokračovanie môjho príbehu. Nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina, ani zo Supermana primátor.

Do primátorských volieb sa rozhodol vstúpiť môj kamarát z detstva, spolužiak a rovný chlap – Peter Gogola. Jemu odovzdávam svoj hlas a všetku svoju podporu, a vyzývam aj všetkých fanúšikov Bystrického Supermana, aby učinili rovnako!

Je to človek, ktorého trápi snáď aj to, že niekto pristúpi vyrastajúce steblo trávy. Až ho niekedy musím krotiť, aby to nepreháňal. Je ozaj empatický k ľuďom. Osud sa s ním nemaznal – po pôrode dvojičiek mu umrela manželka, a tak sa o deti musel starať sám. Okrem kojenia si poradil so všetkým, za čo mu patrí môj obdiv. V zamestnaní, štátnom podniku LESY SR, upozornil na rozkrádanie a zachránil tak štátu, teda nám všetkým, 2 miliardy slovenských korún! Ak si takú sumu neviete ani predstaviť, nevadí – ani ja. Nedá sa to prepočítať ani len tradičnou slovenskou menou, koľko by za to bolo pív… Poznám ho ale aj ináč, než ho poznajú ľudia z týchto medializovaných príbehov – poznám ho ako spolužiaka, ktorý nás nikdy nenechal v štichu, keď sme postvárali študentské lapajstvá.

A čo bude so mnou? Podľa literárnej predlohy, mal by som dotiahnuť svoju misiu do víťazného konca a potom sa presunúť tam, kde ma budú potrebovať. Provokatéri však podpichovali, že treba nielen kritizovať, ale aj niečo ukázať, a tak… som sa rozhodol, že budem kandidovať aspoň za mestského poslanca. Aby som bol primátorovi nápomocný pri presadzovaní dobrých myšlienok. Bez podpory poslancov totiž zostane sám ako kôl v plote a to nemôžeme dopustiť, všakže?

Budú ale k tomu potrebné najmä vaše hlasy, tak prosím, nechoďte v deň volieb navštíviť rodinu na Orave!

Ďakujem.

Čitateľské komentáre

  • Pevne verím, že všetci, ktorí sú za správnu vec dnes ráno vykročili tou správnou nohou a potvrdili to aj rozhodnutím zdravého rozumu, a volili tých správnych, ktorí nemyslia len na seba ale na nás všetkých, Veď srdcová záležitosť je v každom z nás, ktorí žijeme v Bystrici a chceme ho mať krajšie.

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!