Buďte aj vy superhrdinom tohto mesta!

10.09.2010 | Autor: | V rubrike: Bútľavá vŕba | Zdieľať:

Banskobystrický Superman dáva priestor aj vám! Poukážte na problémy nielen tohto mesta, píšte na stránkach Bystrického Supermana svoj blog!

Je to úplne jednoduché, veď stačí len poslať svoj prvý príspevok, prípadne aj s foto alebo obrázkami na bb.clark.kent@gmail.com. V prípade, že máte záujem prispievať na stránky Bystrického Supermana dlhodobo, túto možnosť vám radi poskytneme, ale priestor majú aj blogy občasné, alebo jednorázové!

Čitateľské komentáre

 • Dobrý deň pán Rybár alias BB superman, v našom meste je mnoho vecí, ktoré by sa neudiali a nepokašľali keby si ľudia v BB nezvolili nebojácneho Ivana. Dúfam s Vami, že ľudia v Bystrici zažijú rozum a vyberú sa už konečné inou cestou. To, čo sa udialo za toto volebné obdobie tu ešte nebolo, neviem s istotou, či občan mesta vníma všetky udalosti, ktoré sa v meste dejú… Súhlasím s Vami, že Mesto nemôže fungovať bez dobrého manažéra, ktorý si okolo seba postaví dobrý tím ľudí. Dnes na mestskom úrade pracuje mnoho ľudí, ktorí tam už dávno nemajú čo hľadať, sú to najmä pracovníci v dôchodku… Pýtam sa, kde je logika, keď sa na úradoch stále držia “staré páky” len preto, že vedia liezť správnym ľuďom do zadku (vždy novému vedeniu) a na úrade práce nám postáva plno vzdelaných mladých ľudí čakajúcich na príležitosť ???? Je správne, keď dôchodca je vo vedúcej funkcii a ešte aj s úplne iným vzdelaním ako by mal mať ? Naozaj stačia len certifikáty zo školení ? Ako je možné, že sa zamestnávajú na meste ľudia, ktorí nemajú adekvátne vzdelanie, presúvajú sa ľudia z jedného oddelenia na druhé, aj napriek tomu, že nepodávajú žiadny výkon a čo urobia, urobia zle. Pýtam sa Vás pán Rybár, Vy by ste si držali zamestnanca, ktorý nedokáže vypracovať ani jednu Vami zadanú úlohu ? Nie je to škoda finančných prostriedkov ?
  Za moju osobu len toľko, mestský úrad mi je blízky, poznám jeho fungovanie aj ľudí v ňom a preto by som bola rada, keby už konečne mohli ľudia, ktorí chcu robiť, naozaj robiť svoju robotu bez zbytočnej buzerácie a hlavne, aby boli aj adekvátne ohodnotení. Toľko z mojej strany.

 • Nemôžem nesúhlasiť , len k tomu dodať konkrétny príklad. Prídem ako občan nášho mesta na matriku overiť podpis. V prvej kancelárii hoci odomknutej nebol nik , tak zavriem .Zaklopem a rovno vôjdem do druhej. S ťažkým povzdychom mi hneď pani pripomenula že som klopal vedľa a prídem k nej, podla nej som mal čakať pokiaľ kolegina nepríde.Na koniec s hrozným výrazom v tvári mi podpis overila , asi preto že som sa už aj ja zatváril nepríjemne.

  Do kedy sa budú na úradoch tvárit že ich obťažujeme. otázka : Oni to tam robia zadarmo???? nie platil som za to a predpokladám že ona ma tiež svoj plat.

 • Ja dodávam: otázka personalistiky je veľmi náročná. Vybrať správnych ľudí a dokázať ich správne motivovať, to kríva aj v mnohých firmách. Personalistika je však veľmi dôležitá, ak nie aj najdôležitejšia. Ak máte dobrých zamestnancov, treba ich urobiť šťastnými vytvorením kvalitných pracovných podmienok. Oni potom tú svoju spokojnosť prenášajú aj na klientov.
  Ak však vyberiete zamestnanca zle, je to hotová pohroma. Pre všetkých.

 • Áno personalistka je dôležitá osôbka, len niekedy za niektorými ľuďmi, ktorí sa prijímajú na úrady, sú iní ľudia a tí im ako hovoríme držia chrbát a pretláčajú si ich na niektoré pozície aj “cez mŕtvoly” ….
  Možno keby existovala skutočná kontrola, možno by to fungovalo o trošku lepšie, podľa mňa, na úradoch by už konečne mali sedieť ľudia s adekvátnym vzdelaním a samozrejme vystupovaním. Keď tam prídem, čakám, že sa mi aspoň milo odzdravia, keď už nič iné … a najmä ma nebudú poučovať ako v škole, samozrejme na úrade nesedia len zdudé dámy, naštvané na svet, že musia pracovať …. Podľa mňa by na úradoch, kde prichádzajú každodenne do styku s ľuďmi mali sedieť pracovníci ktorí to naozaj chcú robiť, nie niekto, kto tam prišiel len z jediného dôvodu a to, že nemal ísť kde inde …

 • Tak milý superman, už mám po krk hrdinov ako ty, ktorý sa tvária že to myslia s občanmi najlepšie ako vedia. V skutočnosti si robíš zase kampaň sám za seba k svojmu mestskému korýtku a svoje noviny využívaš len na oblbnutie ľudí. Rovnaký recept ako použil “obyčajný pán Matovič” tiež so svojimi inzertnými novinami. Ty sa pasuješ SÁM do role záchrancu a odborníka, ktorý vytrhne mesto z problémov! Keby si mal skutočne záujem o ľudí tak ti nezáleží na vlastnej kandidatúre ale podporíš naozaj ľudí, ktorý majú na to predpoklady!

  • Mám záujem podporiť schopných ľudí, uvidíte. Kľudne mi môžte dať na nejakých aj tip, ak o takých viete. Ja mám zopár vybratých a predstavím ich v ďalšom vydaní novín.
   Ešte poprosím: čo myslíte pod pojmom “predpoklady”? Aby som vedel, že tam ozaj nepatrím.
   A druhá otázka: čím si Matovič prihral koryto? Nech už je aký je, ja som nezachytil pri ňom škandál tohto typu. Pokiaľ viem, mal nejaký majetok, zrejme celkom slušný, už predtým ako vstúpil do politiky, takže neverím, že tam išiel kradnúť…

 • Pan Rybar,nezda sa vam,ze si robite hanbu?Ako mozete sam seba tlacit na kandidaturu primatora,ved vy ste v tomto horsi ako Sulik s Matovicom.Mam taky dojem,ze mate vela spolocneho s tymito dvomi.Stacilo co predvadzaju za dva mesiace a co dalej?V Bystrici mame vela fundovanych ludi,ktori si lepsie obhaja post primatora.

 • Ahoj Superman (napriek tomu že meno je dávno zverejnené budem používať prezývku lebo Vás pán Rybár nepoznám ale Supermanove vlastnosti mi inponujú) dávnejšie som sem písal, že na našom maličkom Slovensku už bolo toľko “supermanov”, že to budeš mať ohromne ťažké presvedčiť dostatok občan-voličov aby ti uverili všetky tie krásne veci ktoré im predostieraš. Každý mal “riešenie” ako to urobiť aby to bolo najlepšie pre mesto (štát) a pre občanov. Nakoniec však “hups” všetko vypálilo tak že sľuby ostali len sľubmi a “skutek utek”, veď to najpodstatnejšie “nabaliť vrecká” sa podarilo tak čo sa snažiť.
  Ja som vo svojej podstate stále členom skupiny “BB Superman čo si mám o tom všetkom myslieť?” aj keď všetko čo sa tu píše mi strašne imponuje.
  V akejkoľvek politike či už komunálnej alebo inej by si mal každý jeden “vyvolený” uvedomiť, že tí ľudia ktorí ho do kresla dostali ho tam nedostali kvôli tomu aby sa mal dobre on, ale aby svojou prácou prispel k blahu im. Ak na to budeš pamätať a držať sa toho, tak máš podporu nielen mňa ale aj môjho okolia.
  A odkaz pre pánov-dámy rxn a lanis.
  Pána Matoviča nikto z vás nepozná, to čo o ňom viete ste sa kdesi dočítali alebo dopočuli. Ako by sa Vám páčilo keby o Vás ktosi vymýšľal bludy a sypal by ich ako jedinú pravdu do sveta. Zamyslite sa ak ste toho schopní.
  Ak všetko to čo pán Matovič robí a ako sa správa je len pretvárka, tak si dovolím tvrdiť že je ten najlepší klamár na svete.

  • Dobrý deň, fee,
   ďakujem za vaše slová. Máte pravdu, aj som to v novinách naznačil, že si uvedomujem svoju “zraniteľnosť” porovnávaním so Sulíkom a Matovičom. Politici, ktorí pred voľbami vykonávali podobnú činnosť, že ľuďom niečo sľubovali prostredníctvom písaných článkov, momentálne pôsobia trochu rozporuplne a tak znižujú dôveryhodnosť takto vykonávanej činnosti. Na druhej strane, hneď som im napísal aj “ospravedlnenku” – vhupnúť rovnými nohami do nového zamestnania, kde vás každý deň kontrolujú novinári a celý národ, nie je vôbec sranda. Verím ale, že sa tam rýchlo zorientujú (nemyslím, že zapadnú do štandardu, ale naučia sa správať úmerne svojmu postaveniu).
   Ja si myslím, že som, čo sa týka vystupovania, iný ako oni, čiže úplne ma prirovnávať nie je namieste. Mám sa dobre aj bez politiky, až sa ma veľa známych pýta, či u mňa platí: “Keď je koze dobre, ide sa kĺzať na ľad”? Vyzerá, že áno – som asi jeden z tých ľudí, ktorý má radosť, keď urobí niečo, z čoho iní majú radosť. A tí ľudia mi to potom oplácajú, takže je to vzájomné. Keď som na tomto princípe prežil doteraz, verím, že musí byť použiteľný aj vo verejnom sektore…

 • TVOJE SLOVÁ :
  …som asi jeden z tých ľudí, ktorý má radosť, keď urobí niečo, z čoho iní majú radosť. A tí ľudia mi to potom oplácajú, takže je to vzájomné. Keď som na tomto princípe prežil doteraz, verím, že musí byť použiteľný aj vo verejnom sektore…
  PEKNÉ SLOVÁ zapíš si ich ako “motto” svojho ŽIVOTA hlboko do svojho “srdca” a bude OKI !!!
  TOTO FAKT FUNGUJE, byť tu pre iných a rozdávať DOBRO, POKOJ, LÁSKU ! Vráti sa Ti minutá “energia” mnohonásobne ! VĎAKA TOMU SOM “prežila” mnohé skúšky a poníženia a SOM TU !
  Stačí, ak to, čo píšeš, naplníš aj skutkami
  a “neuhneš” z “cesty” do “garádu”…
  A BUĎ SÁM SEBOU, si “originál” tak ako všetci MY – ĽUDKOVIA, nikto nemá “kópiu”…tak ani Ty nikoho “nekopíruj”…
  PRAJEM TI dobré zdravie, tvorivosť v nových nápadoch a SILU REALIZOVAŤ ICH !

 • Pači sa mi názor Majky a úplne s ním súhlasím na MÚ sú pracovníci poväčšine po dvoch v kanceláriach ale ked náhodou zaklopete a vstúpite najskor Vas skoro vždy pošlu späť na chodbučkať alebo ak z dvoch pracovníkov jedem vybavuje stranku druhý pracovní k Vas pošle opäť von čakat a robí sa že robí…..myslím si že zamestnanci Mestskych úradov by si viac mali vážiť svoju nie zle platenú pracu a nie tváriť sa akože ich radový občan obťažuje a to už nehovorím o zamestnancoch na úradoch práce, tých by som menila po troch rokoch za nových zamestnancov aby vedeli pochopit a správať sa aj k ľuďom čo nie aj vlastnoui vinnou prišli o prácu …podľa môjho názoru tam sú pracovníci čo nemajú ani páru o trhu práce . Najviac ma pobaví keď na MÚ vidím robiť ľudí čo tam boli zamestnaní ešte pred rokom 1989 mali by im dať inventárne čísla. Tiež čo sa týka psíčkarov poplatok zaplatiť za psa musíte dostanete 260 sačkov a tak teda rozkážte nemej štvornohej tvári že sa može vyšpiniť len 260 krát za jeden rok. Zaujímalo by ma tiež kto čistí po mačkach , holuboch atdˇ. Mesto pre psíckarov nevie dať ani nádoby na taký odpad a kto má psa vie o čom hovorím. Separovaný odpad to je podľa mňa kapitola sama o sebe, pomaly budeme mať plné ulice rôznofarebných kontajnerov to bude ale pohľad na sídliskách myslím,že by sa to malo riešiť inak než zaplnaľ už aj tak dosť prepchaté ulice samými kontajnermi …….cesty a chodníky niektoré nevideli asfalt ani nepamätajú teraz mám na mysli Fončordu……..A ďaľšie ako sa mesto stará o domy sociálnych služieb a domovy dôchodcov, myslím ,že veľa z nás ich bude potrebovať a tie podmienky v nich ,nie vždy kvalitný personál, vybavenie- zariadenie, starých ľudí si všimnú kandidáti na poslancov príp. na primátorov len pred voľbami. Sľuby a sľuby a potom nič/ a ak niečo tak za všetkym je rozpočeť, ale vybavenie kancelárii na úradoch neznesie odklad ani niekoľko krat ročne/ podľa mňa je to úbohé chodiť agitovať do DD a potom sa na nich vykašľať a je uplne jedno kto ich spravuje či VUC alebo mesto Takže občania zasa pôjdeme voliť ale či sa niečo zmení?????

 • Zdravím všetkých, nie som si tak celkom istá, či občania akéhokoľvek mesta vôbec majú predstavu o platoch tých tak osočovaných úradníkov…. Je veľká pravda, že na úradoch robia mnohí takí, ktorým akoby sa už nechcelo ani do práce ráno vstať a ešte k tomu všetkému sa tvária, že Vy ste tam hádam pre nich … no nájdu sa tam aj milé osôbky, ktoré Vám pomôžu aj s vecami, ktoré sa netýkajú ich náplne práce….
  Vrátim sa k tým platom, radový zamestnanec mesta zarobí s vysokou školou po 10 rokoch práce na úrade cca 540€ v čistom aj menej, samozrejme sú aj takí, ktorým sa hneď pri nástupe odsúhlasil osobný príplatok vo výške základu … to sa už pohybujeme vo vyšších cifrách … ale to musíte byť spriaznení s Ivanom …
  Viete aj ten úradník platí dane, či štátu, či mestu, aj ten úradník platí za bývanie, stravu, má rodinu, deti a ked slobodná mamička zarobí v čistom necelých 500€, je to na zaplakanie, matky školopovinných detí mi dajú za pravdu, že škola ich stojí nenormálne peniaze….
  A ešte jedna vec, vôbec nie je jedno kto je zriaďovateľom zariadenia, dôležité je koho sme si zvolili do vedenia BBSK alebo mesta, takze Bystricania zobudme sa a postavme sa k tomu konecne zodpovedne, netvárme sa, že sa nás to netýka … je to naše mesto a cheme sa v ňom cítiť stále doma ….

 • Prihováram sa skôr k ľuďom, ktorí by mohli Supermana zvoliť za primátora alebo min. poslanca, ale mu neveria. Z nejakého mne nejasného dôvodu mu verím, ale verím aj porekadlu: kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi viť. Ak bude Superman sám vo “vedení” veľa toho nezmôže. Ak bude za sebou cítiť podporu rôznorodých občanov, ktorým záleží na osude BB, tak si jednoducho nebude môcť dovoliť klamať a kradnúť !!!!! A preto je na nás, akých poslancov si zvolíme a akého vodcu. Superman sa snaží s obyvateľmi komunikovať už neviem koľko mesiacov a myslím, že mu nejde o individuálny kariérny rast. Je to tak Superman?

  • Dino, kde si bol doteraz? Kráááásne si to napísal!! Som rád, že to čo chcem ľuďom povedať, povedal aj niekto iný, kto to nejak podvedome cíti, lebo keď to hovorím ja sám, môže sa zdať, že si vymýšľam. Toto je veľmi pekne stručne povedané, čo rozpisujem už v štyroch novinách, aby mi ľudia uverili. Som rád, že takí sú. Ďakujem!

 • Dino = Jasná správa!! :-)
  Veľmi pekne, stručne a jasne a polopatisticky napísané všetko, čo si myslím aj ja!
  Tiež verím, že Superman je slušný a spravodlivý človek a “bojuje za nás všetkých” lepšími zbraňami, aké máme k dispozícii my. Na nás je už “len” držať stráž a podporovať jeho aj so spolubojovníkmi :-). Verím tomu, že spolu dosiahneme veľa pre BB!

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!