Bystrický Superman – Miroslav Rybár

Chceli ste vedieť, kto sa skrýva pod maskou Bystrického Supermana? Tak tu ma máte.

Moje občianske meno je Miroslav Rybár. Na svet ma priviedla mama v roku 1968 v nemocnici v Banskej Bystrici, tesne po vpáde sovietskych vojsk na naše územie. Azda preto mám tak vyvinutý cit pre spravodlivosť, že už ako plod som bol konfrontovaný s neprávosťami.

Vyštudoval som Prírodovedeckú fakultu v Bratislave, ale to zjavne nebolo pre mňa to pravé orechové. Po skončení školy som síce tri roky učil na Gymnáziu J. G. Tajovského, ale keď už žiaci na mňa príliš zazerali, stal som sa radšej súkromným podnikateľom (od roku 1994).

Som majiteľom spoločnosti, v ktorej som dokázal spojiť sedem konkurenčných firiem do spoločného boja s hospodárskou krízou a nadnárodnými koncernami. Toto by som rád zrealizoval aj s regionálnymi politikmi.

Som presvedčený, že mesto potrebuje pre každú situáciu silný krízový manažment, nie politizovanie a boj o fleky!

Som šťastne ženatý, čo mi dáva možnosť venovať sa naplno práci. Keď má človek čas pracovať, väčšinou sa dostavia aj výsledky. Už jediné, čo mi chýba je, žiť spokojne v rodnom meste. Nie som typ, ktorý keď je nespokojný, zbalí  si svoje veci a odíde niekam preč. Cítim sa v Bystrici doma a chcem v nej usporiadať vzťahy tak, aby sa nám tu všetkým žilo príjemne.

V minulosti som aktívne športoval - bol som hráčom Banskej Bystrice a juniorským reprezentantom Československa  v hokeji, kde som si zahral v útoku aj s Petrom Bondrom. Keď som prechodne pôsobil v Slovane Bratislava, hrával som pre zmenu s prezidentovým synom Ivom Gašparovičom mladším. Ľad som brázdil aj s niektorými pánmi, ktorí dnes robia okolo bystrického hokeja – chalani, sorry, ak som sa vás niečím dotkol, ale niektoré veci treba nazývať pravými menami.

Okrem hokejovej minulosti som dodnes registrovaný v mestskej lige malého futbalu, kde mám tiež veľa priateľov. Dovolím si tvrdiť, že práve z kolektívnych športov mám silne vyvinutý zmysel pre spolupatričnosť a reprezentovanie skupinových záujmov, nie svojich vlastných.

Ešte pridám niečo z iného súdka – v minulosti som sa angažoval aj okolo kultúry. V 90-tych rokoch som menežoval úspešnú bystrickú rockovú kapelu, ktorú som doviedol až k vydaniu CD a nakrúteniu a odvysielaniu videoklipu, čo v tých časoch zďaleka nebola jednoduchá záležitosť.

Všeobecne, všetky súboje v živote som vyhral len vďaka tvrdej práci a nadčasovým, netradičným nápadom. Pripomínam, že na štartovacej čiare som stál s holým zadkom a nič z toho, čo som dosiahol, sa nerodilo za týždeň, ani zo štátnych zákaziek či privatizácie.

Môžem vám garantovať, že mojím jediným cieľom je, aby naše mesto vyzeralo esteticky a kultúrne tak, ako si neskromne myslím, že vyzerá naša firma, ktorú som roky budoval so svojimi spolupracovníkmi. Beriem to ako výzvu a svoje poslanie, ktoré logicky nasleduje po úspešnom zavŕšení doterajších kapitol môjho života v podnikateľskom sektore.

No a to je asi všetko dobré, čo viem o sebe povedať ja sám. Zvyšok sa už musíte popýtať ľudí z môjho okolia – kamarátov, zamestnancov a neviem koho ešte.

S úctou, Váš Superman

Čitateľské komentáre

 • Nuž, vážne ŤA “nepoznám”, /nie som v BB, ale v BA/, to však vieš !!! Aj keď v BB “nenávidia” mnohí BA, SME NORMÁLNI “ĽUDKOVIA”…a “krepí” sú všade…
  VERÍM TVOJIM SLOVÁM !!!
  A ĎAKUJEM, že si si našiel vždy čas
  odpovedať mi !!! /…nemusel si mailovať…/
  A si “feši” chlap, tak snáď dodržiavaš aj zásady o ktorých sme spolu “debatovali”…
  SOM MILO PREKVAPENÁ, hoci netuším, čo budú “pindať” tí “vyvolení” v BB !!!
  PRAJEM TI ÚSPECH !!!
  S úctou…
  EVA

 • Evka, díky za všetky tvoje podporné príspevky, kade-tade :-) Kiež by ťa veľa ľudí nasledovalo…

 • Drzim palce…………rad by som pomohol……..v BB som sa narodil a zijem tu cely zivot,preto ma mrzi ze sa s nej stala hladova dolina. Nic vsak nieje stratene….ak sa ti podari dat dokopy par ludi co vedia co chcu tak sa to podari….

 • Zdravím pán Rybar

  nemožem vás nazvať supermanom, pretoze, ten – ako sem videli vo filme pomaha ľudom. Vy ste sa síce pričinili o vysypanie chodníka okolo Tajovky – ako ste mi to predchvíľou povedali, ale bezpečnostné predpisy porušovať možte. Aj z jednej aj z druhej strany je značka zákaz vjazdu – dobre ste ich videli, resp. o nich viete, a ked som vás nato upozornila, osopili ste sa na mna: Vážena, viete, ze tento chodník som dal urobit ja?… s výhražným podtonon no tak! Ja mozem vsetko, som superman a zatvorili ste okienko na aute. Takýmto sposobom – ked nieco urobím pre ľudí, potom to zneuzijem a este aj nahulakam na človeka si uctu druhých nezaslužite. Nie ste superman, a po tejto skusenosti budem kazdemu rozprávať tuto príhodu, verte mi.

  • Tento príbeh sa v živote nestal, aspoň nie mne. Tou cestou som nikdy v živote neprešiel autom (a už ani nepamätám, kedy naposledy peši). Možno sa čitateľka stretla s niekým, kto fyzicky realizoval práce na tej ceste a z toho dôvodu sa predstavil “veď tú cestu som dal spraviť ja”, ale ja som to určite nebol. To prisahám na zdravie svojich detí, a to si myslím, že je vážna prísaha…

   Skôr to ale tipujem na vymyslený, diskreditačný príbeh. Navrhujem dotyčnej osobe osobné stretnutie so spoločnou fotkou, kde si môžme z očí do očí povedať, či sme sa niekedy videli…

 • Môžete napísať pán Rybár čo len chcete. Našťastie Vás ľudia v Bystrici poznajú. Poznajú Váš charakter a všetky Vaše vlastnosti. Pán Boh nás ochraňuj od takýchto Supermanov.

  • Môžte prosím konkretizovať? V tomto príspevku ste nepomenovali ani jednu moju zlú vlastnosť. Každý človek nejaké má, povedzte mi, ktorá vadí vám.

 • Aká bystrická kapela to bola?

  • Paranoya bol jej názov. Viem, že to neznie lahodne uchu človeka v strednom a vyššom veku, preto som ho radšej neuvádzal, ale viete – rock je rock :-) Relácia, kde mal videoklip premiéru, bol legendárny “Triangel” s Danom Junasom.

 • Pan Rybar, bola by som velmi rada, neosocujte človeka, že je to pribeh vymyslený – nie som Jules Verne to zase odprisaham ja! Stalo sa mi to dneska rano a keby som nebola nastvata ale popriadne, nebola by som sem písala to mi verte. Skoda ze som si nestihla odpísat poznávacie císlo auta. Zastal ste, dali ste okienko dole a podla recí a aj plesatosti ste to bol Vy – ved sa prave pozeram na vás ironický postoj v novinach. Nebudem vás diskreditovať , ale urcite tuto pravdivú prihodu este zverejním aj s presnými normami – že ide o skodlivý odpad, len cakam na vyjadrenie stavbára. Dotyčný stavebný inzinier stale mal pripomienky, že ide o skodlivý odpad co sa tam vyviezol – pockám pokial sa vrati zo sluzobky. Ja som bola spokojna aj s týmto odpadom ale keď už tak už!!!

  • Nuž, a padla kosa na kameň. Vravíte, že príhoda sa stala dnes, a váš prvý príspevok je z 8:13 hod. Každý kto ma aspoň trochu pozná vie, že o tomto čase sa nachádzam niekde, a nie je to na cestách. Je teda zrejmé, že ste nemali do činenia so mnou. Posledné, čo som ochotný pripustiť je, že moju identitu zneužil človek, ktorý sedel v tom aute.
   Ako som ale povedal – ponúkam osobné stretnutie, kde si môžme urobiť konfrontáciu. To som ponúkol už v predošlej odpovedi a miesto návrhu na stretnutie prišiel ďalší výpad. Z toho dedukujem, že cieľom nie je nájsť pravdu, ale útočiť. Z tohto dôvodu uzatváram túto tému a nebudem už ďalej na ňu reagovať.
   P.S.: Aký materiál bol pri oprave cesty použitý, to absolútne netuším a nenesiem zaň zodpovednosť. Práce realizovala konkrétna firma, u ktorej sa môžte informovať. Ale nevychádzam z údivu – miesto aby ste sa tešila, že je cesta opravená, hľadáte, čo by vám na nej mohlo vadiť… Nech si čitatelia urobia obraz sami.

   • Tu len dopĺňam, že dodnes žiadny pokus o osobné stretnutie dotyčná osoba nevykonala…

 • Pán Rybár, v BB a okolí budete mať stále neprajníkov, ale osobne si myslím, že ľudí, ktorí budú za Vami stáť, bude čoraz viac pribúdať.Vrátane mňa! Až by ste kandidovali na primátora, určite môj hlas ide Vám, BYSTRIČANOVI, KTORÉMU PROBLÉMY V MESTE NIE SÚ ĽAHOSTAJNÉ! Len nestrácajte vôľu pokračovať v tom, v čom už ste začali. S pozdravom Július

 • na tuto temu len……Hod kamenom kto si bez viny……
  nikto neni TOP a kzdy sme len clovek, niekto pije za volantom kto cura z teras a niekto …ved je to jedno , ale hadat sa za hlupost?…………nie urobte chodnik v celej BB a mozete ma poslat do certa kazdy den…to bol len priklad dufam ze ste to naozaj nebol.

 • Nuž, toto je “vážna debata”, myslím, že skutočne sa potvrdzuje to, že v BB sú mnohí “nepripravení” nielen na slušný a konštruktívny dialóg, ale ani na to, že sa NIEKTO OBETUJE a VENUJE SVOJ ČAS /podotýkam nie pracovný/, hmmm, na “páchanie” DOBRA PRE MESTO a ĽUDKOV V ŇOM !!!
  PRAJEM TI ÚSPECH !!!
  …po tom, čo som Ťa mohla spoznať, hoci len cez maily a úprimné slová !!!

 • P.Rybár je pravda, že neprajníkov je u nás veľa, ale to neznamená, že ľudí, ktorí Vás obdivujú je menej. Ono sa hovorí, že kto chce psa biť, palicu si nájde. Ja Vás poznám ako korektného človeka, ktorý dokáže komunikovať s každým rozumne zmýšľajúcim človekom. Niekoľko krát sme komunikovali cez mail a môžem povedať, že sa mi nestalo nikdy, aby som nedostala odpoveď, resp. vysvetlenie na moju otázku, alebo problém. Milé dámy a páni, ktorí osočujete p.Rybára odporúčam Vám držať sa príslovia: dvakrát meraj a raz strihaj, aby sa náhodou nestalo to, že obviníš toho nepravého.

 • Superman keby si sa bol predstavil ako človek chudobný a spravodlivý tak by si tu nemal ani jeden negatívny príspevok…chybou bolo priznať že si takpovediac “za vodou”, to ľudí ktorí sa majú zle strašne štve a hoc ťa nepoznajú hneď si z teba urobili nepriateľa
  To je ale typická vlastnosť slovákov…závisť a neprajnosť…s tým ale nič neurobíš
  Treba zo seba robiť chudáka…vtedy si sympatický

 • moj nazor je taky [reakcia na fee] ze je dobre ze superman nepreferuje ze je chudobny,lebo ak je za vodou a stane sa napriklad primatorom[v com ho podporim],tak predpokladam ze nebude sebe hrabat,ale sa bude snazit o rozkvet nasej Bystricky. inac miro ahoj

 • milan veď ja som to ani nemyslel tak že má zo seba teraz robiť strašne chudáka, že ho budú všetci žrať…to bolo proste konštatovanie, že masy majú radšej chudáčikov ako boháčov…toť vše

 • ok fee ja som tiez v podstate konstatoval ze hore by mali byt zahojeny ludia ktory nechcu hrabat pre seba lebo maju dost,ale nie som si isty ci to na slovensku pojde.

  • Ahoj Milan! Postrehol som tvoje príspevky tu aj na facebooku. Potešila ma tvoja podpora a zároveň si mi pripomenul mladé časy :-) Napísal som ti na tvoj mail, dostal si?

 • Ano dostal, som rad ze si si spomenul na stare casy.inac hlavu hore vzdy sa najdu ludia ktorym vadi cielavedomost druhych.dobre to napisala citatelka z Foncordy.drz sa

 • Chcem veriť, že takých obetavých ľudí ako je superman bude v Bystrici čím ďalej viac a menej chamtivých, ktorým nejde o prospech obyvateľov mesta, ale samých seba. Žiarivým príkladom je napr. víceprimátor p. Kazík, ktorý hrabe všade kde len môže. Tak ako nie je dobrý spevák, nie je dobrý ani politik. Konečne , že budú voľby a dúfam, že víceprimátora nám v Bystrici nie je treba.

 • Pan Rybar. dlhu dobu som Vam drzal palce. veril som, ze sa konecne nasiel clovek, co si stoji za slovom a ma chut nieco zmenit. Po precitani supermana mam z Vas ale dost zmiesane pocity.
  S radostou som podpisal peticny harok s vasou kandidaturu za primatora. Ked som si precital ze ju ani nepodate, povedal som si, “naco to teda vobec vasi sympatizanti davali ludom podpisovat?”. Ked clovek nieco chce, tak by si mal v prvom rade setsakramensky rozmysliet, ci to mysli vazne. Toto mi pripadalo ako keby ste sa jedneho pekneho dna zobudil a povedal, kaslem na to, uz sa mi do toho nechce.
  Co ma ale dorazilo najviac, bolo vyhodenie Mira Tomana z VEREJNEHO stretnutia BBA. Bez ohladu na to, co predchadzalo jeho vyhodeniu, si myslim, ze tento krok bol preslap, aky sa len tak nevidi. Ked je raz stretnutie verejne, tak nech verejnym aj ostane. Vyhodenim Tomana sa z verejneho stretnutia stalo neverejne a obhajujte si o ako chcete. Tymto krokom ste sa aspon u mna stali clovekom, ktory ma nazor druhej strany hlboko v …vsak viete kde.
  Dalsia vec. Co ste si mysleli, ze Vam povedia redaktori bystricovin na uverejnenie vasej reklamy na ich strankach? Ze Vas prijmu s otvorenou narucou? Je to to iste ako keby komercna televizia prisla do verejnopravnej kupovat si reklamny priestor. Byt Vasim oponentom v akomkolvek mediu a prisli by ste za mnou s podobnou ponukou, bral by som to ako provokaciu. Zo stylu akym ste tuto udalost popisal, mi vypliva, ze to z vasej strany nebolo nic ine ako cista provokacia.

  • No, týmto príspevkom, priznám sa, som trochu zaskočený. Kandidatúru som nepodal práve preto, že držím slovo. Ak ste ozaj čítal Supermana od prvého čísla až do konca, niekoľkokrát som zopakoval, že chcem byť najradšej len radcom slušnému primátorovi. Že kandidovať pôjdem, iba ak takého nenájdem. Keďže som našiel, nemusel som podávať svoju vlastnú kandidatúru. Myslím, že práve keby som bol podal, by som sa stal v očiach ľudí človekom, ktorý nedrží slovo a hrabe sa niekam hlava-nehlava.
   Áno, hárky mi dávali podpisovať moji sympatizanti, ktorých nebolo málo a ktorí chceli, aby som šiel kandidovať. Môže sa zdať, že ich úsilie vyšlo nazmar, ale nie je to pravda. Mesto nie je len primátor. Mesto má veľa iných riadiacich pozícií, a hlavne – má 80 tisíc obyvateľov. Jeden primátor nezmení mesto.
   Možno si aj neskromne myslím, že by som bol zo všetkých kandidátov najlepší primátor, ale ešte som o tom nepresvedčil väčšinu…

   Ďalšia vec – pán Toman a jeho kauza. Mám na ňu svoj názor a nemusí sa zhodovať s vaším. Svoj portál Bystricoviny označuje za nezávislý a pritom nie je. Nemal by sa teda čudovať, že preňho verejná diskusia nie je verejná.
   To, že organizátori nepredpokladali jeho účasť a nechali sa vyprovokovať, im samozrejme poškodilo renomé, ale keď si prečítam, aké články o nich píše, viem sa vžiť do ich kože. Predstavte si, že by niekto povedal niečo mrzké na vašu matku a predstavte si zároveň svoju reakciu. Jednoducho, treba sa zmieriť s tým, že sú to dva znepriatelené tábory a netreba z toho robiť mediálny škandál.

 • Dobrý deň pán Rybár. Zámerne nepoužijem slovo Superman, pretože mi to pripadá tak, že toto slovo bolo zvolené pre naivnú / nehovorím hlúpu, len naivnú / skupinu voličov, takých istých, ktorí vyniesli k výšinám napr. aj taký nepodarok ako je p. Matovič a jemu podobní.
  Predpokladom aby ste boli objektívny, je uznanie faktu, že neexistuje iba úspešná a neúspešná politická skupina. Ak chcete, tak povedzme červení a modrí alebo naopak. Ale iba úspešní a neúspešní ľudia.Patrím medzi ľudí, ktorí podporili v petícii p.Gogolu, no zároveň dokážem oceniť význam práce p. Vážneho, ktorý sa pričinil o rozbehnutie prác na R1 včetne obchvatu BB. Pokiaľ si niekto pamätá, do volieb išiel s tým, že jeho osobným cieľom je priviesť R1 do BB. Dokáže to niekto oceniť napriek krvavým očiam od súkna toreadora? Tak dokážem oceniť aj p. Figeľa ako pokračovateľa obchvatu cez Hiadeľ. Lebo len idiot nevidí doterajšie zaostávanie a vynechanie BB z hlavných koridorov a dopravných uzlov.A to ako za panovania červených, tak aj modrých. Pretože v minulosti aj teraz mestá vznikali a rozvíjali sa práve na takýchto križovatkách a dopravných tepnách. Preto sa snažím uzavrieľ svoju voľbu tak, aby som ňou zabezpečil rovnováhu a teda aj kontrolu. Napr.červený primátor, modrý parlament. Alebo naopak. Ale skôr prvá voľba, pretože je už potrebné spraviť niečo s firmami, ktoré fungujú v meste napriek konfliktu záujmov / MIS, GANZ´N´ROSES, apod./, niektorých z nich výsledky práce ktoré sa už rozsýpajú v centre mesta. Samozrejme, je po záruke, ale firma, ktorá osadí dlažbu s kockami takého rozmeru, že ich hĺbka nie je ani tretina niektorej strany / a teda sa hneď vykývu z podložia/, taká firma už v meste nemá čo robiť na ďaľších mestských zakázkach. A preto vždy vítam ľudí, ktorých napr. zaujímajú neexistujúce cyklo a inline cesty, ktoré sa siahodlho riešia a pritom takmer hotové stačí iba opraviť / bývalá bežecká dráha poza Hron do Šalkovej, Leninov park,alebo hrádze popri Smrečine. Alebo aj tá má dvesto vlastníkov? Veď iné mestá si ich už dávno zabezpečili napriek rovnakým sporom medzi červenými a modrými. Pretože obyvateľ mesta prevažne nie je červený alebo modrý. To ste len vy, ktorí viete, že nezávislý poslanec nemá žiadnu silu a teda neexistuje. Preto mi ešte pred voľbami vysvetlite: do akého súvisu dávate vami spomínaný nedostatok parkovacích miest s parkovaním Vašeho firemného auta Nissan X-trail poz.zn.BB 771 CC na trávniku pred Rudohorskou 7 a 5 napr. aj teraz 21.11.2010 o 22.40? Ak by to chcel niekto spochybniť tak som si ho odfotil. Ide o to isté auto, ktoré parkovalo na tom istom trávniku aj v noci zo štvrtka 18.11.2010 na piatok 19.11.2010. A o to isté auto, voči ktorému už minimálne dvakrát v tomto roku zasahovali policajti. Alebo o tom neviete?
  Dokážete zabezpečiť nápravu skôr ako budeme musieť ráno osloviť policajtov? Prečo Vaše auto sústavne parkuje na trávniku, ktorú pri tvorbe parkovacích miest na tejto ulici si ľudia podpisovou akciou rozhodli, že zostane pre deti, pretože polovicu z tohoto detského ihriska zabralo parkovisko? Nepredpokladám, že ide o Vás ale Vašeho spolupracovníka. A keď ste s ním úspešne vybudoval firmu ako tvrdíte, neničte nám naše okolie.Pretože takto už aj Vašim pričinením / resp. Vašeho auta/ naše mesto nebude vyzerať “esteticky a kultúrne”, ako tvrdíte vyššie. A pokiaľ by ma chcel niekto upodozrievať zo závisti, mám takisto fungujúcu firmu, no odmietam zdôvodnenia typu:za to môže Smer a za toto SDKU alebo iní. Mám na tieto pokecy svoj názor, ktorý sa určite nezhoduje s väčšinou diskutujúcich, no verím, že sa zhodneme na tom, že požiadavky zdravého rozumu voličov nemôžeme zavádzať výhovorkami-to nie my farební, za to môžu bezfarební.Alebo červení, modrí, zelení, atď, atď.

  • Ďakujem za upozornenie o tom parkovaní, samozrejme som o tom nevedel, keďže bývam na opačnom konci mesta. Je to auto pridelené nášmu zamestnancovi a kľudne naňho zavolajte policajtov, ak sa správa neprispôsobivo. Ja si to s ním preberiem – pokiaľ sa situácia bude ešte opakovať, dajte mi avízo, vozidlo mu bude odobrané.

   Čo sa týka rozdelenia “červení – modrí” – kedysi som to ani ja nerozlišoval. Až kým som v telke nespoznal sympatických, sociálne orientovaných pánov ako Mečiar, Slota a Fico. A kým mi miestna ľavica, ktorej na občanovi ako správnej sociálnej strane záleží, nevstúpila do môjho dovtedy pokojného života bez politiky.
   Ak máte niečo proti tomu, ako vyzerá BB a ako zaostáva, tu nemusíte vôbec váhať, či ide o príslušnosť k farbe alebo nie. Keďže u nás už 16 rokov vládnu červení, môžme bez spochybnenia konštatovať, že NAŠI bystrickí červení za to môžu, keďže rozhodujú o všetkom. A tak dopadnú všetky časti sveta, kde necháte červených dlhodobo rabovať. Šťastie je, že v rámci republiky a niektorých slovenských miest ich aspoň na čas prestriedajú pravičiari, ktorí vedia spravovať majetky a zachránia ich nekompetentnosť, ale ako vravím – spomeňte si na 40 rokov ich súvislej vlády do roku 1989 a tam je výsledok toho, ako to dokážu.
   Preto, ak sa neviete rozhodnúť, či červený primátor a modrý parlament alebo naopak, skúste dať šancu nezávislým a modrým, červených na chvíľu z toho vynechajte. Ak som dobre pochopil z vášho príspevku, zatiaľ inklinujete k červenému primátorovi, ktorý má urobiť poriadky s mestskými firmami? Ale toho sa asi nedočkáte – to je totiž tá istá partia. Ak s tým chcete niečo urobiť, tak “čistič” je práve Gogola, ktorý s týmito firmami nemá žiadne prepojenie!
   A zoberte si pred seba aj kandidátne listiny – na strane SMERu samý doktor, na opačnej podnikateľ, manažér… Kto podľa vás dokáže skôr riadiť mesto?

 • Plne s Vami súhlasím, ale keďže sme obidvaja podnikatelia / som stredná generácia ako Vy/, nemusíme si navrávať, že jedna strana je bezchybná, druhá vinná. Tak ako mám negatívne skúsenosti s vládou červených, tak bohužiaľ aj modrých.
  Tým, že dokážem nestranne oceniť prínos Vážneho v R1 ešte neznamená, že ho chcem voliť. Tým, že nie som v žiadnom košiari, dokážem si zachovať nestrannosť posudzovania bez kompromisov.
  Tak ako súhlasím s Vami,že parlament mesta treba preorať, musím mať na pamäti aj svoje osobné skúsenosti s postupmi tých, ktorí sa derú na ich miesto.
  Na ilustráciu jeden príklad z mnohých: za realizáciu diela sme nedostali od investora /podpora červených/ zaplatené, hoci z štrukturálnych fondov investor dostal zaplatené aj za naše zariadenia, hoci investor na preplatenie z fondov musí preukázať, že faktúry uhradil. Náš podnet na gen.prokuratúru / v súčasnosti podpora aj modrých/ skončil rozhodnutím, že my si máme právo vymáhať súdne, a poškodenie fondu investorom bude riešiť polícia, k čomu budem vyzvaný ako svedok. To bolo pred rokmi a teda čakám aký nový prokurátor sa vyvrbí z jednaní medzi červenými a modrými aby som mohol veci popohnať, lebo obidvom stranám vyhovuje status quo.
  A z množstva takýchto skúseností sa vyformoval môj názor. Čiže nie červení, ale ani modrí. Ale konkrétni ľudia. A preto ku ktorej strane sa pridáte, preberáte zodpovednosť aj za jej minulé prešlapy. Tu nepostačí konštatovanie, že akási budova sa predala pred Vašim príchodom do politiky. V každom serióznom človeku ide minimálne o etickú zodpovednosť.
  Na základe mnohých skúseností od r.1991 môžem konštatovať, že 100%/ ! / kladnú skúsenosť mám iba zo zahraničnými partnermi. Čo sa dohodne, je každému jasné a to platí. Slovenský partner je spolovice” vychcálek” a investor v skutočnosti nie je on ale my a Vy.
  Preto možno všeobecne písaný apel na voličov niekoho zaujme, no mnoho ľudí mladej generácie je dostatočne inteligentne vybavených na to aby posúdili, či ich programy oslovujú. Im ťažko budeme predkladať problémy s parkovaním, ich skôr zaujmú problémy ich nového štýlu života. Práca, ihriská,miesta stretnutí /nie puby/, akcie.
  Práca, to je v prvom rade cesta, v druhom investori. Pracujeme po celom Slovensku a môžem konštatovať, že BB je síce krásna, som patriot, ale je zaprdená s parlamentom sediacim na zlatých vajciach. Prečo chcete klásť dôraz iba na zrovnoprávnenie dvoch kolektívnych športov /futbal, hokej/, a nesústreďujete sa sa na podmienky všeobecného rekreačného športovania ľudí ? Stojí to menej a prináša to úžitok väčšej skupine.
  Moje spomenutie problému cyklociest nie je myslené len ako športovanie. Totiž na Slovensku a v Čechách sa bicyklovanie berie iba ako šport. Vôbec sa naň nepozerá ako na rýchlu osobnú dopravu tak ako je to vo svete. Skúste v BB nájsť trasu po ktorej by cyklista, korčuliar, skejter /nie iba športovec, ale človek, ktorý môže ísť zadarmo do mesta, do práce/ prešiel zo severnej časti mesta do južnej a naopak bez toho aby sa vyhol kolíznym trasám súbežne s autami. K tomu nám ťažko pomôže “rodinná cestička do Vlkanovej”.
  Toto sú veci, pri realizácii ktorých ak Vás budú vidieť ľudia, verím, že si spravia úsudok sami.

 • Aj keď si ma skoro nechal prepadnúť, aj tak Ti držím palce…

 • Ahoj Superman, aj keď ta nepoznám osobne, budem Ti tykať ak sa naurazíš. Očividne Ti nechýba odvaha a to je obdivuhodné. Páči sa mi Tvoja vízia a dúfam, že ju uskutočníš.
  Som z BB mám toto mesto veľmi rada, ale čím ďalej som smutnejšia z toho čo sa okolo mňa deje. Niekto je zvolený za primátora mesta a celá skupina jeho ľudí ovládne celé mesto a zničí všetko čo sa zničit dá. A my sa len prizeráme. Je velmi vela konkretnych príkladov, ale som unavená , aby som sa rozpisovala. Chýba tu poriadok, istota a pomoc a podpora zo strany mesta a poslancov. Sedia na zadkoch, ale pre občana neurobia nič. Rozkrádajú mestský majetok a všetko im prejde a oni sa nadrapujú a smejú občanom do očí. Len škoda, že občania ich opat zvolia.
  Ak bude znovu mesto pre občana , prestane sa rozkrádat , tunelovat prostredníctvom bielych koní a pod. tak to bude znovu super mesto. Ak sa o to milý Superman pokúsiš a dokážeš, že nie si skazený ako poniektorí poslanci tak Ti žehnám. Prajem všetko dobré Tebe aj Tvojej rodinke, veľa štastia v práci .

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!