Prečo podporujem Petra Gogolu?

25.10.2010 | Autor: | V rubrike: Superman sa zamýšľa | Zdieľať:

Pozdravujem, priatelia! Dávno som nič nové nenapísal, ale nie preto, že by som ušiel z boja. Nebolo času. Pripravujeme volebnú kampaň kandidáta na primátora Petra Gogolu a aby bola dôstojná, musíme ju pripraviť poctivo. A to vám poviem, je makačka. Ale príjemná :)

Dostalo sa mi do uší, že v meste sa rozoberá, prečo Miroslav Rybár (bystrický Superman) podporuje Petra Gogolu? Čo je to za človeka a čo od toho čaká? Myslím, že by som to mal vysvetliť a uviesť na pravú mieru.

Petra Gogolu podporujem, lebo som sa v ňom našiel! Kto aspoň trochu sleduje dianie okolo bystrického Supermana vie, že moje noviny vychádzajú už vyše roka a sú kombináciou kritiky diania v našom meste a studnicou možných nápadov pre jeho ozdravenie. Tiež “lampárňou”, kde sa ľudia môžu vyžalovať so svojimi problémami a Superman ich za nich rieši.

V novinách som neraz prezentoval, že mojím cieľom je nájsť do volieb vhodného kandidáta na primátora, ktorý by spĺňal vysoké nároky, ktoré som pre zastávanie tejto funkcie vytýčil. Zároveň, že by som takémuto človeku rád robil radcu vo veciach, v ktorých som pre zmenu väčší odborník ja. Ak by som takú osobu nenašiel, budem sa o miesto primátora uchádzať ja osobne.

Dnes môžem s radosťou skonštatovať, že v Petrovi Gogolovi som takú osobu našiel a tak môžem urobiť prvé gesto, symbolizujúce, že držím svoje slovo – zriekol som sa akýchkoľvek osobných ambícii byť primátorom Banskej Bystrice a nezištne podporujem Petra Gogolu. Človeka, ktorého poznám od detstva a jeho pevný charakter som mal možnosť pozorovať nielen cez jeho postoj v kauze LESY SR, ale ako jeho kamarát už dávno predtým, pri mnohých, úplne obyčajných každodenných situáciách.

Nie som žiadny anonymný sponzor v úzadí, ktorý sa chystá poťahovať za špagátiky budúceho primátora. Som legitímny kandidát na poslanca v mestskej časti Fončorda, takže podporujem nielen pána Gogolu, ale zároveň aj sám seba. To je dúfam pre každého dostatočne zrozumiteľný argument.

Dôvod, prečo som sa rozhodol vstúpiť do komunálnej politiky je, že v podnikaní som dosiahol už prakticky všetko, čo som si predsavzal. Teraz chcem robiť nové užitočné veci, ktoré ma budú napĺňať a ktorých meradlom bude spokojnosť nielen moja, ale všetkých občanov mesta. Zrejme vyšší stupeň motivácie, ktovie…  

Mám momentálne asi všetko, čo človek k normálnemu životu potrebuje: krásnu rodinu, vkusný dom, fungujúcu firmu… Chcem prispieť k tomu, aby som sa rovnako pyšne mohol vyjadrovať aj o meste, v ktorom žijem. Preto teraz svoje peniaze použijem radšej na volebnú kampaň, než na nákup hmotných statkov, hoci väčšina ľudí by postupovala presne opačne. Viem, že sa to môže zdať v dnešnej dobe až rozprávkovo neskutočné, ale tí, čo ma dobre poznajú, vedia, že taký naozaj som.

Nechcem riešiť svoju nespokojnosť tým, že sa odsťahujem niekam, kde sa žije lepšie. I keď by to možno bolo pohodlnejšie a istejšie, než súťažiť vo voľbách s rizikom prehry. Chcem žiť tu, kde som sa narodil a kam sa viažu všetky najkrajšie okamihy a spomienky môjho života!

A keďže som aký som a všetko čo robím, robím na 100%, taká bude aj moja a Gogolova volebná kampaň. Profesionálna, neodfláknutá. Nechcem sa za ňu hanbiť, je totiž našou vizitkou. Taký je aj môj povolebný cieľ v prípade nášho víťazstva: robiť všetko tak, aby sme sa v Banskej Bystrici za nič nemuseli hanbiť. Ak aj náhodou niečo nevyjde, tak len preto, že lepšie sa už nedalo…

Banská Bystrica je totiž moja srdcová záležitosť!

Čitateľské komentáre

  • Držím vám palce a verím, že bystričania nájdu v sebe dosť odvahy a konečne si zvolia za primátora charakterného človeka.

  • Verím, že mnohí bystričania by boli ( a pevne verím, že aj budú) hrdí na svoje mesto pod vedením takých ľudí ako pán Gogola a pán Rybár . Prajem veľa profesionálnych odborníkov do vášho pracovného tímu, ktorí prídu s dobrými nápadmi pre Bystricu a jej obyvateľov. Banská Bystrica – aj moja srdcová záležitosť.

  • čau Superman. Predvolebná otázka: čo myslíš, je lepší statusík, alebo quínik?

    • To nemôžem povedať na plné ústa, lebo ma Queeňáci nezvolia :-)

  • čau Superman, neviem či by som Ťa v tom prípade volil ( ešteže nevolím v BB ) lebo človek sa môže mýliť, ale tak dlho zotrvávať v omyle ??? Ale vážne – prajem Vám obom veľa zdaru. Osky

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!