Pred mostom, za mostom, stal som sa prednostom…

06.01.2011 | Autor: | V rubrike: Aktuality | Zdieľať:

Pozdravujem, priatelia! Čas je dnes vzácny, nestíham vás informovať o všetkom, čo sa „šuchne“ na bystrickej politickej scéne. Našťastie, túto úlohu s radosťou prebrali regionálne a celoslovenské médiá. To je aj dôvod, prečo mám potrebu povedať vám práve teraz niečo aj ja.

Väčšinu médií zaplavili v minulých dňoch titulky: „Gogola si dosadil na miesto prednostu svojho sponzora“!

Prvá vec, ktorá ma už dlhodobejšie zaráža – kto mi vlastne vymyslel označenie „sponzor“? Zrejme viacerí pozabudli, že s novinami „Bystrický Superman“ som bol na predvolebnej scéne už v čase, keď viacerí kandidáti na primátora o svojej ambícii ani len nerozmýšľali. Vytýčil som určitý názorový smer, ktorý bol ľuďom sympatický a vo finálnej fáze ho úspešne reprezentoval a dotiahol do víťazného konca práve Peter Gogola. Preto si myslím, že slovo „sponzor“ je v tomto prípade neadekvátne. Ja som financoval názorovú líniu, ku ktorej som sa od začiatku verejne hlásil, nielen kampaň na primátora. Ak ľudia zvolili Petra Gogolu, i keď vedeli, že ja stojím v jeho blízkosti, naznačili tým, že im vadím asi menej, ako SMER-ácke stranícke praktiky.

Tým dávam zároveň aj odpoveď na špekulácie, že som sa „nanominoval“ do politiky, aj keď ma ľudia nezvolili.

Keď sme boli malí chlapci, hrávali sme s futbalovou loptou takú hru: strieľajúci hráč si postavil loptu a spýtal sa brankára „kam ju chceš“? A brankár, napriek tomu, že si sám povedal, kam ju chce mať kopnutú, dostal gól.

Viem, že naši protivníci sa teraz cítia ako ten brankár, a preto im naklonené médiá produkujú antigogolovskú kampaň ako na bežiacom páse. Keď si totiž prečítate všetkých Supermanov od nultého vydania, zistíte, že sa udialo všetko podľa avizovaného scenára. Od začiatku som tvrdil, že mojou úlohou je priniesť Bystrici primátora s novým spôsobom myslenia a ja mu budem ochotne robiť poradcu. Napriek tomu, že som presne predostrel môj zámer, súperi sa vybíjali v úvahách, kam až siahajú moje ambície a nedávali pozor, že loptu kopem iba tam, kam som pred streľbou avizoval.

Aj o mojej ambícii sedieť v poslaneckých laviciach sa zmieňujem len okrajovo, takže moje nezvolenie nepovažujem za neúspech, ale za dokonalé odlákanie pozornosti protivníkov od podstaty volebného súboja. Dokonca som v predvolebných článkoch predpovedal, že pravicoví kandidáti na poslancov skončia neslávne, nakoľko ponúkli svojim voličom toľko mien, že nebola šanca uspieť (pozrite tu). Za tento stav nech si ale spytujú svedomie pravicové politické strany. Ja som urobil, čo bolo v mojich silách, pri zjednotení pravicových kandidátov na primátora – na viac som už žiaľ nemal kapacity.

Napriek tomu, že som svojej poslaneckej kampani venoval minimum času, počet získaných hlasov zodpovedá volebnému výsledku 17,3%, čo je viac, ako získala v celoštátnych voľbách najväčšia pravicová strana SDKÚ. Je teda podľa vás dôvod nezúčastňovať sa verejného života?

Pravicový volič je raz taký – premýšľajúci, pochybovačný… Akonáhle mu ponúknete viac možností, „úspešne“ svoje hlasy rozdelí, pretože na každom kandidátovi nájde nejaké chyby. Rovnako aj na mne. A tak ako pravica neuspela v poslaneckých voľbách, lebo ponúkla priveľa kandidátov, rovnako by neuspela ani pri voľbe primátora, keby nakoniec nevzišlo po 16 rokoch z pravicového spektra len jedno meno. A to, či sa to niekomu páči alebo nie – aj vďaka môjmu úsiliu.

Beriem to tak, že sme vo voľbách ukázali, ako treba efektívne vynaložiť finančné prostriedky na dosiahnutie cieľa. V tejto línii chceme pokračovať aj pri riadení a budovaní mesta. Som presvedčený, že SMER-ácka kampaň bola aspoň trikrát drahšia ako naša a podieľalo sa na nej päťkrát viac ľudí, napriek tomu sme úspech dosiahli my. Ja dnes súperom ďakujem za dôstojný súboj a vyzývam ich, aby zabudli na nevraživosť a mysleli na to, že sme tu všetci pre občanov.

Domnievam sa, že vôľu ľudu vyjadruje najmä voľba osoby primátora – tej sa zúčastnilo vyše 25 000 občanov a drvivá väčšina sa rozhodla pre Petra Gogolu. Poslancov dokážu objektívne zvoliť len ľudia, ktorí sa aktívne zaujímajú o komunálnu politiku a takých nie je veľa. Bystričania teda očakávajú zmeny, preto by to mali čím skôr pochopiť aj predstavitelia parlamentnej väčšiny (SMER – SNS – HZDS) a participovať na nich, nie ich v parlamente blokovať. Bola by to totiž ich hanba, nie primátorova…

Čitateľské komentáre

 • gratulujem, dúfam že na najmenších nezabudnete…

  • Nebojte sa :) Budem vas v pravy cas kontaktovat.

 • Superman, fandim Vám :-)

 • “Sme s vami, budte s nami” :-)…a držím vám všetky palce!!!
  A samozrejme dúfam, že VSETCI poslanci bez ohľadu na “straníckosť” budú pracovať v prospech BB :-)

 • Ja reakcie ľavičiarov na túto udalosť okomentujem jedinou vetou: Závisť si treba zaslúžiť.
  Za skutočnosť, že pravica má také zastúpenie v mestskom parlamente, ako má, by mali ich vedúci činitelia niesť zodpovednosť. Pretože tu absolútne zlyhali.
  Držím Vám palce.

 • Drzim palce. Verim Petovi aj Vam a verim, ze sa nesklamem. Tesim sa na vsetky pozitivne zmeny v nasom meste. Len nech to funguje v tom – podla mna cudne zvolenom-parlamente…

 • Pan prednosta,
  dávam Vam navrh, aby ste pre pana Tomana urobili tzv. VIP stolicku presne v strede v prvom rade,ked budete na MU organizovat tlačove konferencie aby dobre pocul, videl a vy sem tam nanho pustili slinu.

  Davam do pozornosti – http://www.poslanec.sk/old_site/view.php?cisloclanku=2006091102

  Poslanec M.Toman: “Na http://www.poslanec.sk začala predvolebná kampaň alebo „závislá nezávislosť“”
  Vydané dňa 11. 09. 2006 (826 prečítaní)
  Držim Vam palce a vela uspechov.

 • Chcem Vám zaželať pevné zdravie, dobré nervy a čistu myseľ.Nedajte sa a nehádžte všetky perly……,ste dobrý a to Vám závidia, sme s Vami.

 • Drzim palec ako som uz onehda pisal a dufam ze odstranite praktiky “vladnutia” co boli a nastupi naozaj slusny a transparentny parlament

 • Teším sa s Vami a držím palce … ;o)

 • Mirko,gratulujem a fandím započatému dielu.Si šikovný ,múdry človek a verím,že to dokážeš svojou prácou neprajníkom i váhavým spoluobčanom.
  Držím Tebe i Petrovi veľmi veľmi päste.A stojím pri Vás

 • Superman, alias p.Rybár i keď oneskorene ale zato úprimnejšie Vám prajem silné nervy, veľa času a otvorené srdce pre dobrú vec.To, že niektorí neprajníci Vám závidia je veľmi dobré, oveľa lepšie ako keby Vás mali ľutovať.

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!