Prvé lastovičky…

16.01.2011 | Autor: | V rubrike: Aktuality | Zdieľať:

Aj keď sedím na Mestskom úrade podľa niektorých za „zásluhy“, v skutočnosti som sa zatiaľ nezastavil, čo je aj dôvodom, že vám toho teraz píšem o čosi menej. Nestal som sa totiž prednostom Mestského úradu na to, aby som táral do vetra, ale aby som skutočne čo-to urobil. Počas týždňa ste mohli v médiách zachytiť moje prvé lastovičky, na ktoré som trochu hrdý, ale tej práce a aj papierov na stole, je predo mnou ešte poriadne veľa…

Zimná údržba ciest funguje. Kde?

Poznáte to. Mesto a médiá hovoria, že výtlky sa opravujú priebežne. Skúste však slovo “priebežne” vysvetliť šoférovi, ktorému sa cestou z práce domov ústa nezatvoria, čo musí toľko nadávok zo seba vypustiť. Všeobecne sa hovorí, že niečo ako cestári existuje, ale na Slovensku ich zatiaľ videlo len niekoľko šťastlivcov. Opravu miestnych komunikácií však platíme z mestského a tých cestárov tu máme. No a aby sme tomu uverili všetci, dal som pokyn k zverejneniu harmonogramu práce zimnej údržby na našich cestách. Tak si ich treba pekne dostriehnuť, i keď objektívne im prácu sťažuje počasie a práce tak môžu trochu zaostávať… Pozrite si harmonogram prác v PDF…

Klientske centrum pre ľudí? No ak si vezmete nejaké tie hodinky voľna…

Cieľom mestskej samosprávy by malo byť, aby všetci ľudia, ktorí v Bystrici pracovať chcú, prácu aj mali. Lenže keď si občania potrebovali na úrade niečo vybaviť, museli na to využiť čas v pracovnej prestávke, pokiaľ pracujú pár metrov od úradu, alebo jednoducho si vziať z práce voľno. Pretože pracovná doba je predsa na Meste rovnaká, ako všade inde.  Nejak sa však zabudlo na to, že klientske centrum je pre klientov, teda pre tých, ktorí chcú jeho služby využiť. No a to sú z väčšej časti rovnako pracujúci ľudia. Pristúpili sme tak k predĺženiu pracovných hodín klientskeho centra až do 18-tej hodiny (v piatok do 15-tej). S mestskou samosprávou teda veci vybavíte aj po práci a bez nutnosti brať si dovolenku.

Nové otváracie hodiny
Otváracie hodiny predtým
po-št pi po, st ut, št pi
7:30 – 18:00
7:30 – 15:00
7:30 – 17:00 7:30 – 16:00 7:30 – 15:00

Čitateľské komentáre

 • Tempo super, naozaj, len skoda ze tu nasu Polnu ul som tam nenasiel, hadam skoro pride aj na nu rad. Ale dnes som prechadzal castou Sasovej, dobry tankodrom, asi tazko urcit, kde su priority v oprave, len uz by to hadam chcelo najst technologiu, co po oprave vydrzi viac ako1-2 zimy. Drzim palce.

 • veru, veru, ta Polna je v strasnom stave aj v smere na Malachov po odbocke na Foncordu. Vssak to je hlavna cesta po ktorej denne prejde strasne vela aut. Vsetci co byvaju v Malachove vratane autobusov plus obyvatelia POlnej. Takze prosim pridat nevyhnutne aj tuto ulicu.

 • Ja postrádam ulicu Vansovej.Aspoň Rázusovú ste zaradili ,tak verím,že príde čas i na Vansovú.Patrí k centru masta..Chystám sa urobiť fotky a najhlbšie výtky asi pomerám čo do šírky i hlbky.Obe tieto ulice sú v dezolátnom stave a to dlhodobo.Chystám sa navštiviť naších poslancov VO 1 či naozaj poznajú skutočný stav komunikácii vo svojom VO.Je to čistý tankodrom,ale i ine ulice vo VO 1.Dúfam,že ích zaradíte na zoznam opráv v blízkom čase .Ďakujem.

 • Zabudol som: harmonogram je uvedný len januárový, samozrejme bude plynule pokračovať so všetkými ďalšími ulicami, vrátane tých, ktoré tu uvádzate.

 • som rad ze sa naslo par spravnych ludi a ti sa KONECNE!! dostali na spravne miesta. a veci sa zacali hybat. tesi ma ze uz prichadzaju prve nielen viditelne ale hlavne hmatatelne dokazy ze ked sa chce vsetko sa da. tak vam zelam mnoho dalsich uspesnych dokazov ze my vasi volici sme sa vo vas pri svojej volbe nezmylili. a drzime vam palce aj v tom aby sa nasi mili bystricania naucili byt trpezlivi a vdacni za vysledky vasej prace.

 • Prosim pozriet aj Tulsku ulicu, smerom od Kyjevskeho namestia a aj bocnu ulicu ” do kopceka ” kt. uz tiez roky nevidela opravu.Je to ulica popri “bauringoch k c.8 az 24.Akosi poslanci za tento obvod nan doposial zabudali. Mozno preto, ze je “odruky”. Tak isto je uz vela rokov zanedbany chodnik, kt. vedie po pravej strane Tulskej ulice. Lutujem starych ludi.Zaroven prosim, porieste “ludsky” kopec nad Tulskou ulicou. Ak sa tam postavia dalsie vily, neviem, ako budeme chodit do prirody na Suchac.Akosi sa mi zda, ze v hre je Sasova, Podlavice ale nic nove pre deti a dospelych na Tulskej a okoli.Dakujem za precitanie aj za vsetkych, ktori byvaju na tejto ulici a v blizkom okoli. Krciem mame dost!Zelam elan do prace, aj napriek neprajnikom a ludom bez zdraveho rozumu.Dufam, ze vy po case sa takymto aj s panom primatorom nestanete.A este. predsa nieco. Nedali by sa “motivovat” ludia na socialnych davkach, aby si zacali hladat pracu, mozno ze naozaj cistenie ulic a okolitej zelene by im tiez padlo vhod.

  • Časť nezamestnaných aj využívame ako aktivačných pracovníkov na čistenie ulíc. Existuje ale “tvrdé jadro”, s nimi nepohne nik, kým platia súčasné zákony…
   Čistota v meste je však jednou z mojich priorít, takže som rozbehol aktivovanie nezamestnaných, dôchodcov, príslušných pracovníkov mestského úradu, aj firiem, ktoré si za čistenie platíme, aby sa dali do upratovania. Ešte sám cítim, že máme v organizácii tejto akcie rezervy, verím však, že už o pár mesiacov budem mať na to zmáknuté know-how :-)

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!