Odhalenie: AHOJTE, BYSTRIČANIA!

07.09.2010 | Autor: | V rubrike: Aktuálne | Zdieľať:

Tento poznáte?

Na katedre biológie profesor skúša študenta z ornitológie (náuky o vtákoch). Úloha znie: profesor schová telo vtáka do dlaní tak, že mu trčia iba nohy. Študent musí podľa nôh uhádnuť, o akého vtáka ide. Profesor schová do dlaní ako prvého vypchatého vrabca, otrčí študentovi jeho nohy a pýta sa: „No, čo je to za vtáka?“ Študent pozerá, rozmýšľa… „Neviem,“ odpovedá. Druhý pokus sa opakuje so sýkorkou. Študent opäť bezradne pozerá na vtáčie nohy. „Ani to neviem“. Profesor už stráca trpezlivosť, dá študentíkovi poslednú šancu. V dlani stíska škovránka. Študent nech pozerá ako pozerá, nepozná ani tohto vtáka. „Pán študent, žiaľ, budete si musieť  skúšku zopakovať. Ako sa vy vlastne voláte?“ Študent vyhrnie nohavice po kolená a hovorí: „Hádajte, pán profesor…!“

Nuž, moji milí Bystričania, pomaly nastal čas zoznámiť sa. I keď ja vás poznám už dávno – denne chodím v našom meste okolo vás a sledujem, čo vás baví a čo trápi, moja postava je pre vás od začiatku zahalená tajomstvom. Bolo by teda slušné, aby som sa vám aj ja už konečne predstavil.

Povedzme, pre začiatok aspoň tak napoly, ako ten študent. Na fotke vidíte moje nohy, ako si len tak kráčajú mestom. Tisne sa vám na jazyk otázka: „Čo je to za vtáka?” Ak áno, čítajte ďalej, dozviete sa.

Prečítajte si všetky články posledného vydania:

Zvolebnieva sa…

Bystrický Superman – volebný program

Bystrický Superman – projekty

Odhalenie: Dobré sa chváli samo

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!