VOLEBNÁ LOŽ verzus VOLEBNÁ PRAVDA

21.11.2010 | Autor: | V rubrike: Aktuálne | Zdieľať:

Poviem vám niečo: mám vás všetkých rád a urobím všetko pre to, aby ste sa mali dobre!

Veríte tomu? Ja teda nie. A nepripomína vám to niečo? Mne 95% predvolebných letákov ľudí, ktorí sa o mesto a o vás nikdy nezaujímali a zrazu nadobudli presvedčenie, že oni sú tí vyvolení, ktorí ho majú spasiť. Tomuto sa hovorí „volebná lož”. Ja sa budem snažiť byť k vám maximálne úprimný, aj za cenu, že nebudem zvolený. Mám rád seba, svoju ženu, dieťa a celú ostatnú rodinu a chcem, aby sme sa mali v Bystrici dobre. Urobím všetko pre to a nebudem mať nič proti tomu, aby ste si to, čo sa mi podarí vybaviť, užívali aj vy.

Moje volebné heslo teda znie: „Chcem sa mať v Bystrici dobre a vás všetkých pozývam, aby ste sa mali dobre spolu so mnou!” Nič totiž človek nerobí s väčším nasadením, ako to, čo robí aj pre seba…

Kladiem si otázku, ako vám vysvetliť, prečo som sa vlastne rozhodol vstúpiť do politiky?

Neviem ani sám. Je to, ako keď sa opýtate pitbulla, prečo sa rozbehol, keď na chodníku uvidel rezeň. Jednoducho – keď sa do niečoho pustím, robím to vždy naplno. Dlho mi trvá, kým sa odhodlám niekde mrhať svojou energiou, ale keď tak urobím, je to výhra pre tých, ktorí na mňa vsadili. Lepšie pripraveného koňa na Veľkú Pardubickú by ste ťažko hľadali…

Neviem, odkiaľ pochádza moja motivácia pre projekty, ktoré sa rozhodnem realizovať. Možno je to inšpirácia „zhora” a možno je to úplne logický vývoj udalostí. Ako prvú veľkú motiváciu v živote som si stanovil zabezpečiť si slušné bývanie – túto už mám splnenú. Potom vybudovať firmu, ktorá bude mať nejaký kredit. To už sa mi tiež podarilo.

Teraz som sa teda logicky začal zamýšľať nad širším teritóriom, v ktorom sa vyskytujem, a tým je práve mesto.

Vnímam to takto: keď mám doma bordel, upracem si. Keď v robote niečo neklape, požiadam zamestnancov, aby zvýšili úsilie a nedostatky odstránili. Keď však cestou z domu do roboty narazím na rozbitú MESTSKÚ cestu, kde si poškodím MOJE auto a chcem nebodaj túto cestu opraviť, dostanem ešte pokutu, že sa starám do majetku, ktorý nie je môj. Tak poraďte – čo mám urobiť, aby som to mohol ovplyvniť?

Preto sa asi potrebujem dostať do mestského zastupiteľstva, aby som mohol riešiť veci, ktoré mi (a teda asi nám všetkým) denne znepríjemňujú život. Je mi to ozaj trápne, že vás musím žiadať o vaše hlasy a vyhadzovať peniaze na volebnú kampaň. Verte mi, radšej by som ich dal niekomu, komu by ozaj pomohli. Ja som ale nevymyslel voľby – teda mechanizmus, že si musím najprv zaplatiť, keď vám chcem urobiť dobre. Nie je to na hlavu postavené?

Môžete veriť tomu, že mojou motiváciou pre vstup do komunálnej politiky nie sú peniaze.

Ako podnikateľa ma určite 200 eur poslaneckého príjmu nemôže aktivovať. Motiváciou je práve to, čo si za peniaze nemôžem kúpiť, ale potrebujem to k životnej pohode.

Čisté mesto, bezpečnosť, ihrisko pre dieťa, kvalitnú cestu pre auto, parkovisko, kde budem môcť s ním zastať… Ak máte iný spôsob než voľby, ako mi dovolíte zrealizovať toto všetko, čo bude osožné aj vám, sem s ním! Budem len rád. Kľudne mi stačí, ak ma nominujete do nejakej pozície, v ktorej toto všetko môžem zariadiť a len čo sa tak stane, hneď odstúpim.

Po mne by zase mal prísť niekto, kto bude chcieť riešiť iné problémy, a tak by sa podľa mňa časom vyriešilo všetko, čo v meste kríva.

Čitateľské komentáre

 • Vážený pán Rybár, fandím Vám, odkedy sa začal v schránkach objavovať BbSuperman, a keď ste sa “odhalili”, je to fandenie už “adresné” a konkrétne – Vám ako osobe, resp. osobám, s ktorými spolupracujete.
  Škoda, že nekandidujete za náš volebný obvod – hned by ste mali môj hlas! Takto len dúfam, že na Fončorde sa nájde dosť rozumných ľudí, ktorí vedia, čo je treba urobiť, aby sa “dali veci do pohybu” :-).
  Prajem Vám všetko dobré a “aby sme vyhrali” – myslím tým všetci bystričania :-).

  • Ruženka, ďakujem. Registrujem vás aj na facebooku medzi fanúšikmi, ste to vy, že? ;-)

 • Ano, som fanúch :-)
  … a som rada, že patrím “medzi nás” :-)
  … a som rada, že sa našiel človák, ktorý “sa do toho obul” – to ako Vy :-)

 • miesto pre deti…nezabudli ste?

  • Nebojte sa, nezabudli :-) Teraz je chvíľu ticho – nie preto, že by sme už po voľbách s ľuďmi nepotrebovali komunikovať (ako je na Slovensku pekným zvykom), ale vedú sa povolebné politické rozhovory a nový primátor nastúpi oficiálne do úradu až po 20-tom decembri, takže zatiaľ nemôže konať.

 • dobrovoľne sa hlásim do tímu.

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!