Poslanci idú schvaľovať ďalší, teraz 10 miliónový úver!

30.09.2010 | Autor: | V rubrike: Spravodajstvo | Zdieľať:

Naozaj sa blížia voľby! Nielenže vo vzduchu doslova cítiť konflikty a urážky, ukazovateľom je aj zvyšujúci sa počet rokovaní mestských poslancov. Vyzerá to, akoby sa museli schádzať čo najčastejšie, aby stihli poschvaľovať všetko, čo ešte do volieb stihnú. Najnovšie ide o 10 miliónov eur! Inými slovami – poslanci už raz odmietli Saktorov návrh, že mesto zaplatí za jednorazovú rekonštrukciu a následnú 10-ročnú stavebnú údržbu zhruba 10 percent svojich ciest a chodníkov súkromnej firme.Tá má zabezpečiť aj financovanie opráv a mesto jej to má 10 rokov splácať.

Zástupcovia ľudí to už raz odmietli, Saktor im to dnes predkladá znova! Zrušenie pôvodného uznesenia totiž nepodpísal! Podľa zámeru mali byť opravy ukončené tento rok, dosiaľ však nebol ani vybratý dodávateľ – čo mnohým poslanocm vadí. Pôvodnú súťaž na jeho výber Úrad pre verejné obstarávanie totiž zrušil pre diskriminačné podmienky. Poslancov však čaká na schválenie okrem toho “milión” bodov programu, nájdete si ich tu…

Čitateľské komentáre

  • Niekto zavelil: Poklusom klus? No minimalne o bodoch 14, 15 a 19 by poslanci mestskeho zastupitelstva, ktore onedlho skonci svoje volebne obdobie, (uz len zo slusnosti) nemali co hovorit, nieto prerokuvat a keby boli charakterni, ani ich schvalit v programe na toto rokovanie! (Nie som naivna, iba naročna!)

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!