Zavádzajúca kampaň pokračuje

24.06.2011 | Autor: | V rubrike: Váš blog | Zdieľať:

Neskutočné, koľko energie sú ochotní míňať poslanci SNS a SMERu počas zasadnutia mestského zastupiteľstva, aby zvyšovali svoj kredit pred voličmi. To, čo predviedli na zastupiteľstve v prvý letný deň, by si zaslúžilo minimálne medailu za pokrytectvo. Smutné je, že následné prezentovanie v médiách im opäť prihráva do karát a budí dojem, ako veľmi im záleží na rozvoji mesta.

Kde ste boli, vážení poslanci za SMER, SNS a ĽS-HZDS, keď 4 roky predchádzajúceho volebného obdobia nikto neloboval na ministerstvách a vo vláde? Alebo ste lobovali? Kde sú potom výsledky? Investori? Rozvoj pracovného trhu? Ako ste si plnili svoje povinnosti plynúce z mandátu, keď zmeny v meste smerovali jedine k horšiemu? Treba vám však uznať geniálne promo, ktoré dlhodobo vediete medzi ľuďmi, pretože týmto vašim populistickým rečiam ľudia neznalí problematiky veria a tým stúpa váš kredit v Banskej Bystrici…

Primitívne dokazovanie si väčšiny v zastupiteľstve formou znižovania platu primátorovi len dokazuje permanentnú snahu poslancov SMERu a SNS zapáčiť sa lacnými ťahmi voličom. Ako inak sa dá vysvetliť stav, keď v jeden deň zvýšia mestskí poslanci Košíc plat svojmu SMERáckemu primátorovi Rašimu na 4405 eur(!) a v ten istý deň naši poslanci odklepnú zníženie platu primátorovi Gogolovi na 2454 eur? Je to len lacné dokazovanie moci v zastupiteľstve a preukazovanie neúcty voči Gogolovi, pretože Gogola na rozdiel od Rašiho, nevykonáva ešte aj funkciu poslanca NR SR a plní si povinnosti vyplývajúce len z mandátu primátora Banskej Bystrice, preto neexistuje dôvod, aby poberal o polovicu nižší plat ako Raši. Tento krok jasne preukazuje SMERácku samovôľu a absenciu sebareflexie, keď sa takýmto spôsobom dokážu s drzosťou vysmievať voličom do očí.

To, čo predviedli naši volení zástupcovia na utorkovom zasadnutí, bol čistý výsmech Banskobystričanom. Účelové, kampaňou zaváňajúce, urážlivé akože argumenty sú hodné posedenia v krčme a nie zasadnutia zastupiteľstva krajského mesta. V tejto úlohe sa opäť predviedli tí istí poslanci, posilnení ešte účasťou poslanca NR SR Pelegriniho, ktorý nešetril dokonca ani premiérku.

Koniec koncov, mestskí poslanci za poslanecký klub  SMER – SD, SNS, ĽS-HZDS opäť predviedli, že vedia, ako sa zapáčiť obyvateľom Banskej Bystrice. Veď posledné komunálne voľby o tom hovoria úplne jasne. Každodenné promo týchto poslancov je pre niekoho za hranicou vkusu, ale pre mnohých sú to povzbudivé reči vytvárajúce dojem, že sa niečo „konečne deje“. Preto jedna rada na záver pre pána primátora: skutočnosť, že sa snažíte vytiahnuť Bystricu z tej špiny, do ktorej ju priviedlo predchádzajúce vedenie mesta, je obdivuhodná, avšak nebude docenená ľuďmi tak, ako prázdne (no agresívne) reči poslancov za SMER, SNS a ĽS-HZDS, pretože nie je vykričaná každodenne medzi voličov. Pán primátor, treba zmeniť taktiku a nahlas povedať ľuďom, čo robíte pre naše mesto, aby nenadobudli dojem, že sa „nič nemení“ a že jediní, čo nás spasia sú tí, ktorí tu už vlastne boli a priviedli mesto takmer pod nútenú správu, ale možno sa zmenia a počas tohto volebného obdobia konečne niečo urobia pre obyvateľov Banskej Bystrice.

Diana Vigašová

Čitateľské komentáre

  • Žijete v mylnej predstave že naši alebo Vaši poslanci pracujú pre ľudí a teda pre nás. Je to veľký omyl. Každý v politike sa snaží sebe pomôcť, ukradnúť čo sa dá. Tendre sú dopredu vymyslené, tie poctivé sú len to najmenšie zrnko aby zalepili oči bežným ľuďom. Nič sa s ťým nedá robiť.

  • Porovnávať Rašiho s Gogolom môže len úplný somár. Síce ak to je písané pre voličov Gogolu tak chápačka :)

A aký je Váš názor?
Pokiaľ Vás článok zaujal a chcete sa zapojiť do diskusie, tak neváhajte a zanechajte svoju reakciu! Prosím v rámci komentárov udržujme zásady slušnej diskusie!